Visu maiju 25% atlaide ar kodu MAIJS25  *atlaides nesummējas

Kādu gultas veļu izvēlēties vasarā?

gultas veļu

Vasarā, kad dienā lutina saulīte, vakarā vēlamies iekrist mīkstā un svaigā gultā. Bieži rodas jautājums par to, kādu gultas veļu izvēlēties vasarā un kā nodrošināt miega komfortu. Kaut gan nedzīvojam ļoti siltā klimatiskā zonā, vasarā labi izgulēties nepalīdz atvērtais logs, gaisa kondicionētājs vai mitrinātājs, un vienīgais laba miega noslēpums ir pareiza gultas veļa.

Viens no galvenajiem aspektiem ir gaisa caurlaidība - ja audums nav caurlaidīgs, vasarā gulēdami tādā gultas veļā jūtīsieties kā pirtī. Iespējams, pat nevēlaties iedomāties tādas sajūtas kā svīšanu, grozīšanos no vieniem sāniem uz otriem vai nespēju aizmigt. No tā var viegli izvairīties, izvēloties pareizu gultas veļas komplektu.

Visvarenā kokvilna

Droši vien ir grūti atrast universālāku un labāku izvēli par dabīgās šķiedras kokvilnu. Tai piemīt izcilas gaisa caurlaidības īpašības, tā labi uzsūc mitrumu, ir mīksta un maiga. Kokvilna tiek izmantota dažādiem audumiem, kuriem ir dažādi biezuma varianti. Vasarā Jūs varat izvēlēties plānu audumu, kas būs viegls un nodrošinās brīvu kustību pat miega laikā. Un labākais ir tas, ka pat plāns kokvilnas audums ir izturīgs un ilglaicīgs, tāpēc Jūs varat neuztraukties, ka izmantosiet to mazu laika sprīdi - kokvilna lieliski izturēs daudzās mazgāšanas reizes  un pat pēc tam saglabās savas labās īpašības.

No kokvilnas tiek austs satīns, makosatīns, flanelis, audekls, katūns - visi šie audumi sniedz neierobežotu brīvību krāsu, ornamentu un faktūras izvēlē. Pat viens un tas pats audums var būt ļoti atšķirīgs, tāpēc izvēloties pievērsiet uzmanību tādam parametram kā gultas veļas auduma blīvums, tas ļaus saprast, kurš audums ir plānāks.

Vieglums ir svarīgs

Gulēšanai vasarā izvēlieties mīkstus, ādai patīkamus audumus. Vasaras sezonā āda bieži tiek kairināta ar saules stariem, tie sausina ādu, padarot to jutīgu un neaizsargātu. Mīksts audums patīkami pieguls pie ādas un nekairinās to, savukārt raupjāks audums var gulēšanu pārvērst par īstām mokām, it īpaši, ja apdegāt saulē.

Šī iemesla dēļ ieteicams vasarā izvēlēties vieglāku gultas veļu, jo īpaši tādēļ, ka nav nepieciešamība nodrošināt siltumu. Mierīgu un dziļu miegu Jums nodrošinās mīksts un gaisīgs pilvens, piemēram, no dobām poliestera lodītem, kas ir vieglas un elastīgas. Siltā laikā guļot mēs daudz kustamies, mainām ķermeņa stāvokli, tāpēc brīva kustība ir ļoti svarīga. Jāizvēlas pēc iespējas vieglāka sega - meklējiet tādu, kam ir‘‘pufīga‘‘ pildviela un daudz gaisa spraugu.

Laba ideja kā aizstāt segu vasarā ir nomainīt to ar pledu, bet izvairīties no sintētiskiem audumiem. Pat merino vilnas pleds, kas ziemā tik patīkami sildīja, būs lieliska alternatīva biezai segai vasarā. Dabīgās merīno vilnas šķiedras ļauj gaisam brīvi pārvietoties, atvieglojot ķermeņa temperatūras regulēšanu un uzturēšanu miega laikā, padarot gulēšanu ērtāku un mierīgāku.

Vai krāsai ir ietekme?

Lai gan šis jautājums var izraisīt smaidu, tas ir pilnīgi loģisks. It īpaši, ja saule spīd cauri guļamistabas logiem - tās pirmie stari parasti nozīmē miega beigas, ja tiek izmantota tumša gultas veļa. Tātad, ja Jūs nevēlaties vasarā agri celties, meklējiet gaišu gultas veļu. Ideāli piemērota ir balta - balta krāsa vislabāk atstaro gaismu, bet  varat izvēlēties arī krēmkrāsas, pasteļtoņus.

Krāsu nozīmi ir vērts atcerēties arī aukstajā sezonā: guļamistabā, kur rudenī vai ziemā var būt arī diezgan saulains, ērtāk būs gulēt izvēloties tumšas krāsas gultas veļas komplektu. Tas ir tāpēc, ka tumšas krāsas absorbē gaismu un siltumu.

Saistītās preces

avatar