Gultas veļas mazgāšana - tas ir ne tikai nepieciešams, bet arī svarīgs solis gultas higiēnas un labas miega kvalitātes nodrošināšanā. Pareizi izmazgāta gultas veļa var ne tikai ilgāk kalpot, bet arī padarīt gulēšanu ērtāku. Kā mazgāt gultas veļu, lai tā būtu tīra, mīksta un kalpotu ilgi? Šajā rakstā piedāvāsim jaunākos padomus, kā to darīt pareizi.
1. Sagatavošana mazgāšanai
Pirms mazgāšanas svarīgi ir pareizi sagatavot gultas veļu. Vispirms, ieteicams to izvērst uz otru pusi. Kāpēc? Tas pasargā audumu no berzes, kas var izraisīt auduma nodilumu. Turklāt sviedri un netīrumi uzkrājas iekšpusē, kas arī ir rūpīgi jāizmazgā. Svarīgi ir arī izkratīt gultas veļu, lai atbrīvotos no putekļiem un putekļiem, kas var sakrāties gultas veļas stūros. Tas palielinās veļas mazgāšanas efektivitāti un samazinās veļas mazgājamās mašīnas aizsērēšanu ar netīrumiem un putekļiem.
2. Mazgāšanas temperatūra
Gultas veļa tiek ražota no dažādiem materiāliem, tādēļ svarīgi ir izvēlēties pareizo mazgāšanas temperatūru katram audumam atsevišķi. Šie ir galvenie padomi populārāko materiālu mazgāšanai:
- Kokvilnas gultas veļa: kokvilna ir viens no visbiežāk lietotajiem materiāliem gultas veļ Ieteicams to mazgāt 60 grādos. Tas palīdz iznīcināt baktērijas, putekļu ērcītes un citus netīrumus. Ja gultas veļa ir ļoti netīra vai ar traipiem, var izmantot augstāku temperatūru, tomēr ilgtermiņā šādi apstākļi var pasliktināt auduma kvalitāti.
- Satīna gultas veļa: satīns ir elegants un maigs audums, kas jāmazgā saudzī Ieteicamā temperatūra - 30–40 grādi. Pārāk augsta temperatūra var sabojāt satīna audumu, tāpēc izvairieties no karsta ūdens, lai saglabātu tā spīdumu un maigumu.
- Audekla gultas veļa: audekla tipa kokvilna ir izturīgs materiāls, tādēļ to var mazgāt augstākā temperatūrā. Ieteicams mazgāt 40–60 grādu temperatūrā. Augstāka temperatūra nodrošina efektīvu baktēriju likvidēšanu, nekaitējot auduma struktūrai.
3. Mazgāšanas līdzekļi: veļas mazgāšanas līdzeklis un mīkstinātājs
Jautājums ir, vai pietiek ar veļas mazgāšanas līdzekli, lai mazgātu gultas veļu, vai arī vajadzētu izmantot arī veļas mīkstinātāju? Atbilde atkarīga no jūsu personīgajām vēlmēm un auduma veida.
- Veļas mazgāšanas līdzeklis: tā ir būtiska sastāvdaļa netīrumu un baktēriju efektīvai likvidēšanai. Ieteicams izvēlēties maigāku mazgāšanas līdzekli, īpaši, ja mazgājat smalkus audumus, piemēram, satīnu vai zī Ja jums ir alerģija pret parastajiem mazgāšanas līdzekļiem, izvēlieties hipoalerģisku līdzekli, lai izvairītos no ādas kairinājuma.
- Veļas mīkstinātājs: lai gan tas veļai piešķir patīkamu aromātu un maigumu, tā lietošana ir atkarīga no auduma veida. Mīkstinātāju var droši lietot kokvilnas gultas veļai, palīdzot saglabāt tās maigumu. Tomēr no mīkstinātāja būtu jāizvairās, mazgājot satīna vai zīda veļu, jo tas var ietekmēt auduma struktūru un spīdumu. Ja vēlaties saglabāt maigumu, bet nevēlaties skart audumu, izmantojiet dabiskus līdzekļus, piemēram, etiķi, kuru var pievienot mīkstinātāja nodalījumā. Žāvēšana
4. Žāvēšana
Gultas veļas mazgāšana ir tikai puse no darba. Pēc mazgāšanas ir ļoti svarīgi pareizi izžāvēt audumus. Ja iespējams, vislabāk gultas veļu žāvēt dabiskā veidā - ārā vai labi vēdināmā telpā. Saules gaisma dabiski dezinficē un piešķir svaigumu. Ja tomēr jāizmanto žāvētājs, iestatiet to uz saudzējošu režīmu, lai aizsargātu auduma struktūru. Īpaša piesardzība nepieciešama, žāvējot satīna un zīda gultas veļu, jo augsta temperatūra var kaitēt šiem delikātajiem audumiem.
5. Papildu padomi
- Mazgājiet regulāri: gultas veļu ir ieteicams mazgāt vismaz reizi divās nedēļās, bet karstā sezonā biežāk, īpaši, ja daudz svīstat.
- Neaizmirstiet mazgāt spilvendrānas atsevišķi: tās ir biežāk pakļautas sviedriem un ādas taukiem, līdz ar to nepieciešama biežāka mazgāšana nekā palagiem.
- Nepārpildiet veļas mazgājamo mašīnu: tas samazina mazgāšanas efektivitāti, tādēļ gultas veļa var netikt izmazgāta vai būt nepietiekami tī
Lai nodrošinātu ilglaicīgu komfortu un saglabātu gultas veļas kvalitāti, svarīgi ievērot šos vienkāršos, taču efektīvos padomus. Pareiza gultas veļas mazgāšana ir būtiska ikdienas rutīnas daļa, kas nodrošina tīrību un labu miegu.