IZPĀRDOŠANA! No 10. līdz 17. jūnijam 25% atlaide ar kodu 25VASARA *atlaides nesummējas

Bērnu miegs atbilstoši vecumam

Bērnu miegs ir ļoti svarīgs viņu veselībai un attīstībai. Kopš dzimšanas zīdaiņi un bērni iziet cauri dažādiem miega posmiem, kas atšķiras atkarībā no viņu vecuma. Šajā rakstā mēs apspriedīsim, cik daudz un kāda veida miegs nepieciešams bērniem no pašas dzimšanas līdz 6 gadu vecumam, kā arī sniegsim padomus, kā nodrošināt kvalitatīvu miegu.

Jaundzimušā miegs: pirmie dzīves mēneši

Jaundzimušie daudz guļ, bet viņu miega cikli ir īsi. Jaundzimušie guļ apmēram 16–18 stundas dienā, bet viņu miegs bieži tiek pārtraukts - ik pēc 2–3 stundām lai paēstu vai citām vajadzībām. Ir svarīgi nodrošināt mazulim mierīgu vidi miegam un regulāru miega režīmu.

Šajā periodā ļoti svarīga ir mierīga mūzika bērnu miegam, jo ​​tā var palīdzēt mazulim atpūsties un aizmigt. Mūzika var kļūt arī par spēcīgu emocionālu saikni ar vecākiem, īpaši, ja to lieto ikdienā.

Bērnu miegs atbilstoši vecumam | Nostra.lv

4 mēnešu miega regress: izaicinājums vecākiem

4 mēnešu miega regress ir izplatīta stadija, kad mazuļi sāk gulēt īsākus laikus un bieži pamostas naktī. Šis periods vecākiem var būt ļoti nomācošs, taču tas ir pilnīgi dabisks un saistīts ar bērna attīstību. Zīdaiņi sāk pāriet uz ilgākiem miega cikliem, tāpēc viņi bieži pamostas naktī lai pārietu no vienas miega fāzes uz citu.

Šajā periodā ir svarīgi nodrošināt mazulim ērtu un drošu miega vidi, kā arī rutīnu, kas palīdz viņam atpūsties un atgriezties miegā, ja viņš pamostas naktī.

Cik daudz miega nepieciešams bērnam? Miega ilgums atbilstoši vecumam

Bērniem nepieciešamais miega daudzums ir atkarīgs no viņu vecuma, un katrā posmā ir nepieciešams atšķirīgs miega daudzums:

  • Jaundzimušie (0–3 mēneši) – 16–18 stundas diennaktī.
  • Zīdaiņi (3–6 mēneši) – 14–15 stundas diennaktī.
  • Bērni (6–12 mēneši) – 13–14 stundas diennaktī.
  • Mazuļi (1–2 gadi) – 12–14 stundas diennaktī.
  • Bērni (2–3 gadi) – 11–12 stundas diennaktī.
  • Bērni (3–5 gadi) – 10–11 stundas diennaktī.
  • Bērni (5–6 gadi) – 10–11 stundas diennaktī.

Ir svarīgi atzīmēt, ka miega ilgums var atšķirties atkarībā no bērna individuālajām vajadzībām. Daži bērni var gulēt ilgāk un dziļāk, bet citi - īsāk, taču tā nav problēma, ja bērns ir vesels un enerģisks.

Bērnu pēcpusdienas miegs bērnudārzā: vai tas ir nepieciešams?

Bērnudārza diendusa ir svarīga, jo tā palīdz atjaunot enerģiju un uzlabo garastāvokli. Tomēr ne visi bērni vēlas gulēt bērnudārzā. Dažreiz bērni, kas jau nav ļoti mazi, var atteikties no diendusas, jo viņi jau ir pieraduši pie ilgāka nomoda perioda.

Vecākiem un bērnudārza auklītēm jāpievērš uzmanība bērna vajadzībām un nevajadzētu piespiest viņu gulēt, ja viņš to nevēlas. Tomēr pusdienas miegs ir labvēlīgs, jo tas palīdz bērnam labāk koncentrēties un, pamostoties pēc diendusas, bērni ir mazāk aizkaitināmi.


Bērnu miegs atbilstoši vecumam | Nostra.lv

Kā izveidot nomierinošu rutīnu pirms miega?

Bērniem ir svarīgi izveidot nomierinošu gulētiešanas rutīnu, kas palīdzēs viņiem atpūsties un sagatavoties miegam. Šādu aktivitāšu piemēri ir lasīšana, siltas vannas vai mierīgas mūzikas klausīšanās. Tas palīdz bērnam nomierināties un mazināt stresa līmeni, nodrošinot kvalitatīvu miegu.

Vecāki var arī ieslēgt mierīgu mūziku, lai bērni gulētu, lai radītu nomierinošu atmosfēru un palīdzētu bērnam atpūsties. Tas ir lielisks veids, kā uzlabot garastāvokli un sagatavoties miegam. Turklāt, lai nodrošinātu veselīgu miegu, ir svarīgi, lai bērniem būtu piemērots kvalitatīvs spilvens un bērnu gultasveļa, kas ir pielāgota viņu vecumam un nodrošina ērtu atpūtu.

Miega priekšrocības bērniem

Miega priekšrocības bērniem ir nenovērtējamas. Kvalitatīvs miegs ir būtisks bērnu augšanai, smadzeņu attīstībai, garastāvoklim un vispārējai labsajūtai. Miegs palīdz stiprināt imunitāti, uzlabo atmiņu un mācīšanās spējas, kā arī ļauj bērnam atgūties un sagatavoties nākamajai dienai.

Vecākiem ir ļoti svarīgi saprast, cik svarīgs bērniem ir labs miegs, un nodrošināt bērniem atbilstošu vidi un rutīnu, kas veicina veselīgu miega ciklu. Kā jau minējām, ir svarīgi, lai bērnu gultasveļa un kvalitatīvs spilvens tiktu pareizi izvēlēti, lai nodrošinātu ērtu un veselīgu miegu.

Bieži uzdotie jautājumi

1. Ko darīt, ja bērns nevēlas iet gulēt?

Bērni bieži atsakās gulēt pārmērīgas stimulācijas, pārslodzes vai diskomforta dēļ. Ir svarīgi izveidot nomierinošu miega režīmu. Izvairieties intensīvi pavadīt laiku kopā ar bērnu pirms gulētiešanas vai citādi uzbudināt viņu ar rotaļu palīdzību. Filmu skatīšanās pirms gulētiešanas arī kaitē labai atpūtai.

2. Kāpēc bērnam varētu būt traucēts miegs?

Bērnu miega traucējumus var izraisīt dažādi iemesli, piemēram:

  • Pārāk daudz stimulācijas pirms gulētiešanas.
  • Stress vai trauksme.
  • Nepiemēroti miega apstākļi, piemēram, pārmērīgs troksnis vai pārāk auksta/karsta vide.
  • Miega rutīnas trūkums

3. Kad bērni sāk gulēt visu nakti, nemostoties?

Lielākā daļa bērnu sāk gulēt visu nakti, nepamostoties, aptuveni 6 mēnešu vecumā, taču tas ir atkarīgs no bērna attīstības un vides. Tas var ilgt līdz 1 gadam vai pat ilgāk. Ja bērns turpina mosties naktī, vecākiem jāpārliecinās, ka bērns nav izsalcis, ir dzēris pietiekami daudz šķidruma un ērti guļ. Arī krūts barošana mudina bērnu naktī pamosties. Kamēr mazulis tiek barots, viņš parasti pamostas vairākas reizes. Pēc barošanas ar krūti pārtraukšanas bērni parasti sāk mosties tikai vienu reizi dienā, līdz viņu miega režīms ir pilnībā noregulēts.

4. Kā tikt galā ar murgiem vai bailēm no miega?

Bērni pirms gulētiešanas bieži piedzīvo murgus vai bailes, īpaši vecumā no 2 līdz 4 gadiem. Vecāki var palīdzēt bērnam pārvarēt šīs bailes, radot nomierinošu vidi miegam un nodrošinot, ka bērns jūtas droši. Nomierinoši vārdi un klusa mūzika bērnu miegam var arī palīdzēt mazināt trauksmi un nodrošināt mierīgāku miegu.

5. Vai ir pareizi gulēt kopā ar zīdaiņiem gultā?

Tas ir atkarīgs no vecāku vēlmēm, taču vairums veselības ekspertu iesaka mazuļus gulēt atsevišķi savā gultiņā, lai izvairītos no iespējamām drošības problēmām, piemēram, nosmakšanas vai izkrišanas no gultas. Tomēr vairums vecāku izvēlas gulēt kopā ar saviem mazuļiem, lai viņus nomierinātu, īpaši pirmajos mēnešos.

6. Kā tikt galā ar miega trūkumu bērnam?

Ja bērns pastāvīgi cieš no miega trūkuma, ir svarīgi novērtēt, vai nav kādas veselības problēmas (piemēram, miega apnoja), kas varētu traucēt kvalitatīvam miegam. Padomi miega uzlabošanai var ietvert miega režīma izveidi, atbilstošu miega apstākļu radīšanu un īpašu līdzekļu, piemēram, nomierinošas mūzikas, izmantošanu bērnu gulēšanai.

Saistītās preces